Kamboçya'da Mühimmat Patlaması: 20 Asker Öldü!

Kamboçya'nın batısındaki Kampong Speu bölgesinde bulunan bir askeri üste mühimmat patlaması yaşandı. 20 askerin öldüğü olayda yaralananlar hastanede tedavi altına alındı.

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Güneydoğu Asya ülkesi Kamboçya'da askeri mühimmatın patlaması sonucu 20 askerin hayatını kaybettiği açıklandı.

Başbakan Hun Manet, Facebook sayfası üzerinden yaptığı açıklamada, ülkenin Kampong Speu bölgesindeki askeri üste mühimmatın infilak etmesi sonucu 20 askerin yaşamını yitirdiğini ve yaralananların olduğunu bildirdi.

Askerlerin ailelerine başsağlığı dileklerini ileten Başbakan Hun Manet, hükümetin olayda ölen ve yaralananlar için tazminat ödeyeceğini açıkladı. Başbakan'ın açıklamasında patlamanın olası sebebine ilişkin bilgi verilmedi.

YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI

27 Nisan Cumartesi günü ülkenin batısındaki bir üste yaşanan patlamanın sonrasında basına yansıyan görüntülerde mühimmatın infilak ettiği binanın yanmaya devam ettiği, patlamada yaralanan askerlerin hastanede tedavi gördüğü kameralara yansıdı.

Kendisi de ABD'nin New York eyaletinde bulunan West Point'teki ABD Askeri Akademisi'nden mezun olan Başbakan Hun Manet, ülkeyi 40 yıl boyunca yöneten babası Hun Sen'den görevi devralmadan hemen önce orgeneral rütbesine yükseltilmişti.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz