İsrail Sivilleri Vurdu: Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var!

İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'nda sivillerin bulunduğu alanı vurduğu, çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi.

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

İsrail ordusu, Cibaliya Mülteci Kampı'nda sivillerin toplandığı alanı havadan bombaladı. Saldırıda ilk belirlemelere göre çok sayıda Filistinli öldü, pek çok Filistinli de yaralandı. Ölü ve yaralılar, Cibaliya bölgesindeki El-Avde Hastanesi'ne getirildi.

İsrail ordusu, dün Cibaliya Mülteci Kampı'ndaki saldırılarını genişlettiğini duyurmuş, görgü tanıkları da İsrail askerlerinin kampta "zorla yerinden edilmiş yüzlerce Filistinliyi barınma merkezlerinden Gazze kentinin batısına göçe zorladığını" aktarmıştı.

Filistin resmi ajansı WAFA da bugün yayınladığı haberinde, İsrail savaş uçaklarının Cibaliya Mülteci Kampı'ndaki bir evi vurduğunu, saldırıda aralarında hamile bir kadının da olduğu 4 kişinin öldüğünü duyurmuştu.

100'DEN FAZLA BİLİM İNSANI ÖLDÜRÜLDÜ

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in 7 ayı aşkın süredir sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada, "İşgal ordusu, Gazze Şeridi'nde Filistin halkına karşı yürüttüğü soykırım savaşında 100'den fazla bilim insanı, akademisyen, profesör ve araştırmacıyı öldürdü." ifadeleri kullanıldı.

İsrail'in eğitim sektörünü hedef aldığı, bilim adamlarını ve araştırmacıları tamamen ortadan kaldırmayı amaçladığı belirtilirken, Gazze'deki bombardımanlarda aralarında üniversitelerin de bulunduğu 103'ten fazla eğitim merkezinin tamamen, 311 eğitim merkezinin ise kısmen yok edildiği kaydedildi.

İsrail'in bilim adamlarını öldürdüğü ve suikast düzenlediği, ABD yönetiminin ise saldırıların devamına katkıda bulunduğu ifade edildi.

İşlenen tüm bu suçlardan tümüyle İsrail ve ABD'nin sorumlu olduğu vurgulanırken dünyadaki tüm üniversitelere ve eğitim kurumlarına "soykırım kapsamına giren bu suçu kınamaları" çağrısında bulunuldu.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamada, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 103’ü çocuk, 9 bin 849'u kadın olmak üzere 35 bin 272 Filistinlinin öldüğünü, 79 bin 205 Filistinlinin yaralandığını duyurmuştu.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz