İtalya'da Kırmızı Alarm! 36 Bin Kişi Tahliye Edildi!

Viterbo şehrinde, İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma 2 ton ağırlığındaki bombanın etkisiz hale getirilmesi için geniş güvenlik önlemleri alındı. Buna göre kentte 36 bin kişi tahliye edilirken bölgedeki ilk ve orta dereceli okullar ise tatil edildi.

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

İtalya'nın Viterbo şehrinde yer alan İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma 2 ton ağırlığındaki bombanın etkisiz hale getirilmesi için geniş güvenlik önlemleri alındı. Buna göre kentte 36 bin kişi tahliye edilirken bölgedeki ilk ve orta dereceli okullar ise tatil edildi.

İtalyan basınında yer alan haberlere göre, Viterbo kentinde 20 Mart tarihinde Alcide de Gasperi caddesi üzerinde bir bina inşaatının şantiyesinde bulunan İngiliz yapımı 2 tonluk bombanın taşınması için bugün geniş kapsamlı bir çalışma yapıldı.

36 BİN KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Çalışma kapsamında, Viterbo kentinde bombanın bulunduğu muhit kırmızı alan ilan edildi, bölgedeki ilk ve orta dereceli okullar tatil edilerek ikamet eden 36 bin kişi de tahliye edildi.

İtalyan ordusundan bomba imha ekiplerinin yürüttüğü hassas çalışma sabah saatlerinde başladı.

Uzman ekiplerin çalışmalarında, bombanın nakliye için güvenli hale getirileceği daha sonra imha edileceği bir askeri tesise götürüleceği bildirildi.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz