ABD'de İletişim Hatları Çöktü!

İletişim kesintilerinin güneş patlaması nedeniyle olduğu öğrenildi.

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

ABD'de çeşitli iletişim yollarının kesilmesi ardından ortaya atılan Çin ve Rusya kaynaklı siber saldırı iddiaları asılsız çıktı. İletişim kesintilerinin güneş patlaması nedeniyle olduğu öğrenildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) dün iletişim hatları çöktü. Ülkede binlerce kişi cep telefonuyla arama yapamadı, mesaj atamadı ve internete erişemedi. Yaşanan sorunun ardından Çin ve Rusya'nın siber saldırı yaptığı iddiaları ortaya atılsa da, olaya güneş patlamalarının yol açtığı öğrenildi.

BİNLERCE KİŞİNİN İLETİŞİM HATTI KESİLDİ

ABD'de binlerce kişi ev telefonu, internet ve cep telefonu hizmetleri için sabah saat 4'ten itibaren kesintiler yaşadığını bildirdi. 5G ağı ülke genelinde yaklaşık 290 milyon kişiyi kapsarken, kablosuz operatör müşterileri sekiz saatten fazla bir süre kesintilerle boğuştu. Türkiye gazetesinin aktardığına göre kesintileri izleyen Downdetector adlı web sitesinde gösterilen grafiğe göre, kesintiler sabah 9'da 74.000'in üzerine çıkarak zirveye ulaştı. Daha sonra 24 bine kadar düştü.

Çok uluslu bir Amerikan telekomünikasyon holding şirketi olan AT&T yaygın bir kesinti olduğunu kabul ederek, "Bazı müşterilerimiz bu sabah kablosuz hizmet kesintileri yaşıyor. Onlara hizmeti geri yüklemek için acilen çalışıyoruz" açıklamasını yaptı.

KESİNTİYE GÜNEŞ PATLAMASI YOL AÇTI

ABD'de yaygın cep telefonu kesintilerinin yaşandığı esnada iki güneş patlamasının meydana geldiği bildirildi. Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, güneşin "güçlü manyetik karmaşıklık sergilemeye devam eden" bir bölgesinden patladığını yazdı.


 

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz