Yeni Doğan Bebeğini Açlıktan Öldürdü!

Rusya'da yaşayan 43 yaşındaki Maxim Lyutyi, 1 aylık bebeğini gerekli gıdalar yerine "güneş ışığıyla" besleyerek ölümüne neden oldu.

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Rusya’da yazdığı yaşam tarzı blog yazılarıyla ünlenen 43 yaşındaki sosyal medya fenomeni Maxim Lyutyi, 1 aylık bebeğini gerekli gıda yerine yalnızca “güneş ışığı” ile besleyerek ölümüne neden olduğunu itiraf etti.

Çıkarıldığı mahkemede, oğlu Kosmos’un Süpermen gibi olmasını istediğini söyleyen Lyutyi'nin “kasıtlı olarak ağır bedensel zarar verme” suçundan sekiz yıldan fazla hapsi isteniyor. Bebeğin, “zatürre” ve “aşırı zayıflıktan” hayatını kaybettiği belirtilmişti.

VEGAN DİYET

Bebeğin annesi Oksana Mironova “Maxim izin vermediği için hastaneye gidememiş, doğumu da evde gerçekleştirmiştim. Bebeği, vücudun ruhsal enerjisi üzerinde olumlu etkisi olduğunu söylediği vegan bir diyete soktu. “Breatharianism” olarak bilinen daha aşırı bir versiyon, yalnızca güneş ışığıyla hayatta kalmanın mümkün olduğunu savunuyor. Güneşin bebeği beslediğine inanıyordu. Gizlice bebeği emzirmeye çalışıyordum ama Maxim’den çok korkuyordum. Ona anne sütü veremedim.” ifadelerini kullandı.

GÜNEŞLE BESLEME REKLAMI

Mirror’un haberine göre, Maxim’in çocuğu tamamen güneşle beslemek ve takipçilerine bu şekilde hayatta kalınabileceğinin reklamını yapmak istediği öğrenildi. Maxim daha önce de geleneksel tıbbı reddetmiş ve bebeği güçlendirmek için soğuk suya daldırmıştı.

Ölen bebeğin anneannesi Galina, “Her şeyi hissettim ve kızımı uyardım ama dinlemedi. Oksana orada kobay gibi yaşadı. Köle gibiydi. Sonradan çok kez ayrılmak istedi, yapamadı. Oğlunu sadece güneşle beslenen biri olarak yetiştirmeye çalışıyordu” dedi.

8 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Sağlık görevlilerinin 3,5 kiloluk bebeğin öldüğünü resmi olarak açıklamasının üzerine Maxim ve Mironova tutuklanmıştı.

Çiftin 8 yıl hapsi isteniyor.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz