Uyuşturucu Maddeli Şeker Yiyen Çocuklar Hastaneye Kaldırıldı!

Şeker, çocukların kusmasına ve halüsinasyon görmesine neden oldu

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Jamaika'da 60'tan fazla ilkokul öğrencisinin, kenevirden elde edilen uyuşturucu madde içeren şekeri bilmeden yedikten sonra hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Jamaika'da 7 ila 12 yaşlarındaki en az 60 ilkokul öğrencisi, kenevirden elde edilen uyuşturucu madde içeren şekeri bilmeden tüketti.

Eğitim ve Gençlik Bakanı Fayval Williams, yaptığı açıklamada, hastaneye kaldırılan çocukların sağlık durumunun kritik olmadığını belirtti.

ÇOCUKLARIN KUSMASINA VE HALÜSİNASYON GÖRMESİNE NEDEN OLDU

Bakan Williams, X'te yaptığı paylaşımda da şekerin çocukların kusmasına ve halüsinasyon görmesine neden olduğunu ifade etti.

60'tan fazla çocuğu tedavi gördükleri hastanede ziyaret ettiğini kaydeden Williams, şekerin fotoğrafını da paylaştı.

FDA TARAFINDAN ONAYLANMADI

Williams'ın paylaştığı fotoğrafta, şeker paketinin arkasında "çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız" ve "21 yaşından küçüklerin kullanımı için üretilmemiştir." şeklindeki hükümet uyarısının yer aldığı görülüyor.

ABD Gıda ve İlaç Dairesinin (FDA) internet sitesindeki bilgilere göre, ürünün "marihuana ve kenevirin bir çeşidi olan" Cannabis sativa isimli bitkide bulunan psikoaktif ve sarhoş edici etkilere neden olan "Delta-8 tetrahidrokannabinol" isimli kimyasal bileşeni içerdiği belirtiliyor.

Şeker ambalajında ürünün FDA tarafından onaylanmadığı bilgisi yer alıyor.

​​​​​​​Jamaika'da 2015'te yapılan düzenlemelerle 18 yaşından büyüklerin, 57 grama kadar kenevir bulundurmaları "hafif suç" olarak kabul ediliyor.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz