Ünlü Menajer Ahmet San'dan Müzik Dünyasına Eleştiri!

"Tarkan da dahil olmak üzere benim o dönem yönettiğim sanatçıların hiçbiri yönetilebilir değildi"

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Ünlü menajer Ahmet San, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ahmet San, "Tarkan da dahil olmak üzere benim o dönem yönettiğim sanatçıların hiçbiri yönetilebilir değildi" dedi.

Sezen Aksu, Mustafa Sandal, Tarkan, Kenan Doğulu ve Mahsun Kırmızıgül gibi ünlü sanatçıların bir dönem menajerliğini yapan Ahmet San, Haberler.com'da Gökay Kalaycıoğlu'nun konuğu oldu. Kendi özel hayatı ve iş hayatıyla ilgili konuşan Ahmet San, müzik dünyasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 Ahmet San, 1973 ve 2003 yılları arasında dolu dolu otuz sene geçirdiğini söyledi. Bu topraklardan dünya starı çıkaramamanın verdiği üzüntüden dolayı sektörden çekildiğini ifade eden San, "Hedef koy, sınırları zorla, hadleri aş. Çok büyük hedef koyarsan ulaşman zor oluyor ve mutsuzluğa kapılıyorsun. O yüzden hedeflerini bile hesaplayarak koymak gerekir diye inanıyorum. Şunu yapacağım, ah ne güzel şimdi bu işi bu noktaya taşıyayım. Benim düsturum 41 yıl böyle olmuştur" dedi.

AJDA PEKKAN PARAYI SEÇTİ

Türk sanatçıların neden dünya starı olamadığını Ajda Pekkan üzerinden değerlendiren Ahmet San, "Kendi tercihleri olduğu için zaten onun için vazgeçtim. Bir insanı zorla bir yere itemezsin ki, kendi içinde o dünyayı yaşayamıyorsa ısrar etmenin bir gereği yok. Mort Shuman diye bir Amerikalı Ajda Pekkan'a aşıktı ve ona mükemmel bir eser vermişti. 74'lerden bahsediyorum her yerde Ajda Pekkan şarkısı çalıyordu. Ajda Pekkan o dönem Fransa'da dönemin en büyük sanatçılarıyla sahne aldı. Ajda, Avrupa starı olmaya giderken, Bebek Belediye'den 6 aylık iş bilmem kaç ay parasını peşin aldığı için bıraktı orayı Bebek Belediyeye geldi" dedi.

SEZEN'İN DÜNYANIN EN İYİ SANATÇILARINDAN FARKI YOK

Ajda Pekkan, Sezen Aksu ve Tarkan hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Ahmet Şan, Sezen Aksu hakkında, "Ajda Pekkan, Sezen Aksu ve Tarkan flörtöz karakterlerdir. Bilhassa besteciler muhteşemdir. Bana göre Sezen'in , Amalia Rodrigues'den dünyanın en büyük performans sanatçılardan hiç farkı yok. Allah'ın ona verdiği, hünerleri farklı yollarla kamuoyuna aktarmak istedi." Ne yapması gerekirdi sorusuna Şan, "Hiçbir şey. Ticari örf adetlere göre hareket edecekti" dedi.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz