Türkiye'de Yapay Zeka Devrimi!

MediaMarkt Türkiye, dijital dönüşüm kapsamında yapay zeka (AI) entegrasyonlu işe alım sistemi ‘AI’M Hiring’i hayata geçirdiğini duyurdu.

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Yapay zeka (AI) teknolojisi hayatın her alanında yer etmeye devam ediyorum. Sağlık, teknolojik girişimler, üretim, finans ve sanat derken şimdi de işe alım sürecinde kullanılmaya başlandı. MediaMarkt Türkiye, dijital dönüşüm kapsamında yapay zeka (AI) entegrasyonlu işe alım sistemi ‘AI’M Hiring’i hayata geçirdiğini duyurdu.

Şirket, AI’M Hiring’i sistemi üzerinden ön mülakat sürecini yapay zeka tabanlı AI’DA ile daha kolay ve hızlı hale getirmeyi hedefliyor.

ÖN MÜLAKATLAR AD'DA ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLECEK 

Açık pozisyonlara uygun nitelikteki adaylar, e-posta üzerinden yapay zeka destekli işe alım programı AI’M Hiring’e link üzerinden davet ediliyor. Daveti kabul eden adaylar sisteme kaydolup giriş yaptıktan sonra AI’DA’nın bilgilendirme videosuyla karşılaşıyor. Bilgilendirme videosunu izleyen adayın ön mülakat süreci başlatılıyor ve adaya MediaMarkt ile ilgili yetkinliklerini kapsayan Türkçe ve İngilizce sorular yöneltiliyor.

ISI HARİTASI ANALİZİ YAPILIYOR 

Daha sonra, sorulara verdiği yanıtlar çerçevesinde, adayın MediaMarkt yetkinliklerine göre ‘ısı haritası analizi’ yapay zeka tarafından gerçekleştiriliyor. Bu ısı haritası analizi de işe alım uzmanlarına işe alıma yönelik kısa bir liste sunarak, ilk 5 sırada yer alan adayların ikinci aşamaya geçmesini ve işe alım yöneticisiyle görüşmesini sağlıyor. Bu yöntem sayesinde açık pozisyona aday kişilerin, ön elemeleri titizlikle ele alınırken, kısa sürede daha fazla adaya ulaşılması hedefleniyor. Ayrıca hem aday hem de işveren için zamandan tasarruf sağlıyor ve operasyonel anlamda sürece verimlilik kazandırıyor.

VİDEO MÜLAKAT UYGULAMALARI BAŞLADI 

MediaMarkt Türkiye, işe alımlarda kolay video mülakatı ile süreçleri hızlandıran yenilikçi işe alım sistemi AI’M Hiring’in geliştirilmesinde Vire Up ile iş birliği yaptı. Geçen hafta aktif olan sistem video mülakat uygulamalarına başladı.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz