Selvi: 'Terör Örgütleri Üzerinden Verilen Mesaj Ne?'

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "DHKP- C’nin Çağlayan Adliyesi’ne yaptığı saldırının daha iyi anlaşılacağını düşündüm." dedi.

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Abdulkadir Selvi son dönemde art arda düzenlenen terör eylemlerinin amacının "Türkiye’yi terör üzerinden karıştırmak" olduğunu söyledi ve "İstikrarsızlaştırmak amacıyla terör örgütlerinin hepsini birden seferber etmişler" dedi.

İstanbul'daki adliyeye DHKP-C tarafından gerçekleştirilen eylemin ardından yakın zamanda gerçekleşen eylemleri hatırlatan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "DHKP- C’nin Çağlayan Adliyesi’ne yaptığı saldırının daha iyi anlaşılacağını düşündüm." dedi.

Selvi yazısında şunları söyledi:

"Türkiye’ye aynı anda hem PKK hem Mossad hem Hizbut Tahrir hem DEAŞ hem DHKP-C terör örgütü saldırıyor. Dikkat ettiniz mi saldırılar aralık ayından itibaren başlıyor. Kimi Anıtkabir’i kimi camiyi kimi kiliseyi, kimi Kelime-i Tevhit bayrağını kimi Çağlayan Adliyesi’ni hedef alıyor. Hepsi sembol mekânlar. Hepsi aynı zaman diliminde harekete geçiyor. Bu eylemlerin tamamı 3 ay içerisinde gerçekleşti. Demek ki plan aynı plan. Talimatı veren üst akıl aynı üst akıl. İsimleri farklı ama amaçları aynı. Tek bir merkezden yönetilmiyorlar. Patronları da dünyanın en büyük istihbarat servisi. Bu terör örgütlerinin iplerini elinde tutanlar düğmelerin hepsine birden basmışlar. Amaçları tek; Türkiye’yi terör üzerinden karıştırmak için, istikrarsızlaştırmak amacıyla terör örgütlerinin hepsini birden seferber etmişler."

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz