Seks Oyuncağı Fuarına Yapay Zeka Damga Vurdu!

Sohbet botlarından teledildolara her şey var…

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Çin'deki seks oyuncağı fuarında yapay zeka tabanlı tasarımlar ön plana çıktı.

Fransız haber ajansı AFP, Şanghay'da düzenlenen Uluslararası Yetişkin Ürünleri Endüstrisi Fuarı'nda tanıtılan ürünlerde, yapay zekanın sektörde yer kazanmaya başladığının görüldüğünü yazdı.

Çin merkezli seks oyuncağı firması Svakom'un Avrupa sorumlusu Hannes Hultman, son dönemde yapay zekanın bu alanda hız kazandığını fakat teknolojinin tam olarak gelişmesinin zaman alacağını söyledi.

Firmanın ürettiği "teledildo" modelleri, yapay zeka sistemi sayesinde izlenen videodaki aktörlerle senkronize şekilde çalışabiliyor. 

Hultman, "fantezi partneri" olarak işlev gören yapay zeka destekli sohbet programları kullandıklarını da söyledi. 

Firma yetkilisi, "Yapay zekadan oyuncağınızı kontrol etmesini isteyebilirsiniz. Kendi kız arkadaşınızı yaratıp, etkileşime girebiliyorsunuz" dedi. 

Pekin merkezli yazılım şirketi Sistalk Technology de seks oyuncaklarını kontrol edebilen yapay zeka destekli sohbet botları geliştiriyor.

Şirket, ayrıca Tinder gibi çalışan ve kullanıcıların birbirleriyle eşleşip seks oyuncaklarını uzaktan kontrol edebildiği bir yazılım da tasarladı. 

AFP, dünyadaki seks oyuncaklarının yüzde 70'inin Çin'de üretildiğini fakat yapay zeka destekli alternatiflerin henüz ülkede yaygınlaşmadığını aktardı. Yaklaşık 1,4 milyar nüfusa sahip ülkede Sistalk'ın yazılımını sadece 500 kişi kullanıyor.

Öte yandan sektördeki isimler, bunun birkaç yıl içinde değişeceğini ve Asya'nın yapay zeka destekli seks oyuncaklarının kullanımında önemli bir pazara dönüşeceğini söyledi.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz