ÖZEL: Pandemi Bitti, Kuralları Devam Ediyor!

İşletmecilerden müzik yasağı tepkisi

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Pandemi döneminde sosyal yaşama ilişkin uygulanan “tedbirler” kaldırılsa da İçişleri Bakanlığı’nın 27.06.2021 tarihli ‘Kademeli Normalleşme Tedbirleri Genelgesi’ ile getirilen müzik yasağı uygulaması sürüyor.

Salgın döneminde gece 12.00'den sonrası için getirilen, daha sonra ise 01.00'e kadar uzatılan müzik yasağı işletmecilerin tepkisini çekiyor.

PANDEMİ YASAKLARI KALKSIN

Zorlu süreçlerden geçtikten sonra hala devam eden pandemi kurallarına göre Türkiye geneline büyük katkısı olan turistik gece klubü işletmelerinde gece saat 01.00 daki kapatma uygulaması işletmeciye büyük sıkıntı yaratıyor. Binlerce belki de milyonlarca insan iş imkanlarını ve emeklerini kaybediyor. İşletmeciler, turizm sezonunun açıldığını ve devlet yetkililerinin bu konu ile ilgili artık bir karar almaları gerektiğini belirtiyor.

Yıllarını turizm sektörüne vermiş Kemal Cenk İçten şunları söyledi: "Marmaris'in kültürel ve eğlence yeri olan Barlar Sokağı'nda binlerce çalışan emekçi var. Tüm pandemi kuralları esnetildi. Artık, eğlence sektörü işletmecileri ve çalışanlarıda düşünülmeli ve acilen
radikal kararlar alınıp pandemi kuralları kalkmalı. Turistlerin ülkemize daha çok döviz bırakmaları sağlanmalı ve 2023 turizm sezonu zirve yapmalı. Ülkemizin üzerindeki büyük bir borç ve masraflar birazda olsa verilecek bu izinle, eski sisteme dönmekle tüm turizm çalışanlarına
rahatlık ve refah verilmelidir" 

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz