Motorine Dev Zam Geliyor!

Cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamları olacak

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Başta motorin ve benzin olmak üzere akaryakıt fiyatları son dakika gelişmeleri milyonlarca araç sahibinin gündeminde yer alıyor. Akaryakıtta zam dalgasının gelecek hafta da sürmesi bekleniyor. İşte 29 Ocak 2024 Pazartesi güncel benzin-mazot fiyatı ile zamlı fiyatlar...

Petrol fiyatları, döviz kurları ve vergilerdeki artış akaryakıt fiyatları için yeni zamların kapısını aralamıştı. Akaryakıt zamları hız kesmeden devam ediyor. Dolar kurunun rekordan rekora koşması, ek vergiler ve küresel piyasalardaki fiyat artışları, akaryakıta art arda zam olarak yansıyor.

Tarihinde ilk kez olacak

Yeni yılın ilk gününde motorin fiyatları 37.17 liraydı. Son 9 günde gelen zamlar sonrası mazot fiyatı 41 lirayı aşmıştı. Motorine bir zam daha geliyor.

Bu gece itibarıyla motorinin litre fiyatına 1 lira 38 kuruş zam gelecek. Böylece litresi halihazırda 41 liranın üzerinde olan mazot fiyatı tarihinde ilk kez 42 liranın üzerine yükselecek.

Benzine zam gelecek mi?

Benzine ise 24 Ocak'ta 1 lira 43 kuruş zam gelmişti. Şu an için benzin fiyatlarında yeni bir zam ya da indirim beklentisi bulunmuyor. Fakat sektör temsilcileri, akaryakıtta zam dalgasının gelecek hafta da sürmesini bekliyor.

Neler etkilenecek?

Akaryakıta gelen her zam, doğrudan taşımacılık maliyetlerini artırdığı için iğneden ipliğe her ürünün fiyatı artıyor. Özelikle artan motorin fiyatları, tarım ürünlerinde maliyetleri vuruyor. Market raflarındaki yiyecek etiketleri sık sık değişiyor. Eski etiketler yerini zamlı etiketlere bırakıyor.

İstanbul
Benzin: 38.28 TL – 38.36 TL
Motorin: 40.14 TL – 40.21 TL
LPG (Otogaz): 20.11 TL – 19.85 TL
Ankara
Benzin: 39.03 TL
Motorin: 40.92 TL
LPG (Otogaz): 20.29 TL
İzmir
Benzin: 39.22 TL
Motorin: 41.11 TL
LPG (Otogaz): 20.32 TL

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz