Kuruçeşme'deki Ünlü İşletmede Tecavüz Skandalı!

Müdürden garsona istismar...

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Kuruçeşme’deki işletme müdürü M.A., aynı mekanda garson olarak çalışan S.Z.’ye içki ısmarladı. İçkiyi içen kadın bilincini kaybedince müdürün istismarına maruz kaldı. İncelemede kadının tecavüze uğradığı anlaşılınca tutuklanan istismarcı hakkında 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Beşiktaş Kuruçeşme'de bulunan bir işletmede cinsel istismar vakasının yaşandığı ortaya çıktı. Sabah gazetesinden Atakan Irmak haberine göre, olay 24 Kasım tarihinde meydana geldi. 33 yaşındaki S. Z., isimli genç kadın, ünlü bir işletmede garson olarak çalışıyordu. 47 yaşındaki M.A. ise aynı işletmenin müdürü olarak görev alıyordu. 24 Kasım günü iş yerinin kapanmasına yakın alkol almaya başlayan S.Z., alkolün dozunu kaçırınca sarhoş oldu. Mekânın tuvaletine giden genç kadın istifra etmeye başladı. Bu sırada personelinin yanına gelen M.A., genç kadına dokunarak taciz etmeye başladı. Genç kadın karşı koymaya çalıştı ancak alkolün etkisiyle tepki veremedi. İddiaya göre M.A., S.Z.'nin çaresiz durumundan faydalanarak cinsel istismarda bulundu. Sabah olduğunda istismara uğradığını fark eden genç kadın, karakola giderek M. A.'dan şikayetçi oldu.

'DAHA ÖNCE DE YAPTI'

S.Z., karakolda verdiği ifadesinde iş yerinde M.A.'nın kendisine bir bardak içki verdiğini, bu içkiyi içince bilincini yitirdiğini ve ayakta durmakta zorlandığını anlattı. Tuvalete istifra etmek için gittiğinde M.A.'nın da kendisini takip ederek önce dokunduğunu, ardından zorla üzerindekileri çıkararak kendisine tecavüz ettiğini anlattı. Genç kadın M.A.'nın kendisine yönelik bu tür eylemleri iki kez daha yapmaya çalıştığını söyleyerek şikâyetçi olduğunu belirtti. Şikâyet sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında aynı işyerinde çalışan başka bir kadın garsonun bilgi sahibi olarak ifadesine başvuruldu. Genç kadın ifadesinde işletme müdürünün yanına gelerek, 'S.Z. çok güzel bir kadın, onunla birlikte olmak istiyorum. Kendisine teklifte bulunsam benimle cinsel birliktelik yaşar mı?' diye sordu. Ben de çok şaşırmıştım" şeklinde konuştu.

SUÇLAMAYI İNKAR ETTİ

Gözaltına alınan şüpheli, üzerine atılı suçlamaları reddederek kendisine iftira atıldığını iddia etti. Genç kadından alınan DNA örneklerinde şüpheliye ait örnekler uyuştu ve genç kadının tecavüze maruz kaldığı belirlendi. Gözaltına alınan istismarcı, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcılık yürütülen soruşturma sonunda M.A., hakkında, 'Nitelikli Cinsel İstismar' suçu kapsamında 12 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. Şüpheli ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz