İşte İstanbul'daki En Riskli 5 İlçe!

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile depremde olan yıkımların neden olduğunu açıkladı.

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Türkiye’deki farklı şehirler neredeyse her gün sallanmaya devam ederken, olası İstanbul depremi için peş peşe uyarılar geliyor. İstanbul’da beklenen büyük depremin yıkıcı etkisini konuştuğumuz bugünlerde, ilçelerin depreme ne kadar hazır oldukları tartışılıyor. Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan sosyal medya hesabı üzerinden İstanbul depremi hakkında açıklama yaparak, deprem öncesi riskli ilçelere dikkat çekti ve uyarılarda bulundu.

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile depremde olan yıkımların neden olduğunu açıkladı. Ercan, Esenyurt, Beylikdüzü, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bakırköy ilçelerinde yaşayan vatandaşları uyardı.

"DEPREMDE FAY YIKMAZ, SARSINTI YIKAR"

Prof. Dr. Ercan'ın yaptığı paylaşım şu şekilde:

"Depremde, kırık(fay) yıkmaz, sarsıntı yıkar. Sarsım gevşek yerde büyür, yapıyı çalkalar. Yıkımların %65 nedeni Yer, %35'i Yapısal kusurlardır. Yoğun, çok katlı yapılaşmış, Esenyurt, Beylikdüzü, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bakırköy korkutuyor. İstanbul'da kazanç, bilimi yok saydı."

Ardından bir paylaşım daha yapan Prof. Ercan'ın sözleri dikkat çekti:

Ercan, "Deprem yılı; meyveler bol, deprem haftası; kırmızı balıklar bol olur. Ayrıca kişilerde baş, kas ile eklem ağrıları artar" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz