İkinci Kadir Şeker Davası!

Eskişehir'de eşi ile kızını sokak ortasında bıçaklayan Afganistan uyruklu Abdulkadir Ahmadi’yi engellemeye çalışırken bıçak kullandığı suçlamasıyla tutuklanıp, serbest bırakılan Tolga Daşkıran’ın yargılanmasında yeni gelişme yaşandı.

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Eskişehir'de eşi ile kızını sokak ortasında bıçaklayan Afganistan uyruklu Abdulkadir Ahmadi’yi engellemeye çalışırken bıçak kullandığı suçlamasıyla tutuklanıp, serbest bırakılan Tolga Daşkıran’ın yargılanmasında yeni gelişme yaşandı. Tolga Daşkıran, 5 yıllık hapis cezası onanınca tutuklandı

Eskişehir'in Odunpazarı ilçesine bağlı Emek Mahallesi Ertaş Caddesi'nde, geçen yıl 5 Şubat'ta Afganistan uyruklu Abdulkadir Ahmadi, sokak ortasında eşi Shannaz Nazari ve kızı Nasimgül Ahmadi'yi bıçakla yaraladı.

Bu sırada caddedeki Tolga Daşkıran (21) ve arkadaşı Hüseyin Şahin, kadınların çığlıklarını duyup, olaya müdahale etti.

Şahin de yere düşürdüğü Ahmadi tarafından ayak bileğinden bıçaklandı.Tolga Daşkıran ise çıkan arbedede Ahmadi'yi bıçakla yaraladı.

Gözaltına alınıp, tutuklanan Tolga Daşkıran, 3 gün sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Abdulkadir Ahmadi ise 6 gün sonra taburcu edilip, tutuklandı.

“TÜRK ADALETİNE KALMIŞ”

Yapılan işlemlerin ardından cezaevine gönderilen Tolga Daşkıran, “Milletimize güvenimiz tam. Biz insanlık görevimizi yaptık. Geri kalan Türk adaletine kalmış. İnşallah hakkımızda hayırlısı olsun. Hayatımın güzel noktasındayım. İnşallah çıkınca da hayatıma devam ederim” dedi.

“BENİM OĞLUM BİR ŞEY YAPMADI, CAN KURTARDI”

Anne Nazire Kurt, “Ben çok üzgünüm. Anne olarak ciğerim yanıyor benim. Benim oğlum hak etmedi. Bunu hak etmedi. Ben adalete güveniyorum ama 5 yılı hak etmedi benim oğlan. Benim oğlum bir şey yapmadı, can kurtardı. İki tane kadın kurtardı. Bu suçsa tamam artık bir şey demiyorum. İki kadın kurtardı, ne demek ya? Ben bir şey demiyorum. Adam öldürmedi benim oğlum? Hayat kurtardı” diye konuştu.

Aile, oğlunu cezaevine gönderirken gözyaşlarını tutamadı.


 

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz