Hizbullah’tan İsrail ile Filistin Açıklaması!

“Eylem zamanı geldiğinde planımız dahilinde çatışmalara katılacak ve onu gerçekleştireceğiz”

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım Lübnan’da bir mitingde yaptığı konuşmada, Hizbullah’ın İsrail ile Filistin arasında süren çatışmaların dışında kalmasına yönelik açıklamalarda bulundu. Kasım, “Eylem zamanı geldiğinde planımız dahilinde çatışmalara katılacak ve onu gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, bugün Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bir mitingde destekçilerine seslendi.

"HİZBULLAH GÖREVLERİNİ ÇOK İYİ BİLİYOR"

Kasım, Hizbullah’ın İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalara dahil olmasıyla ilgili konuşurken, “Büyük güçlerin, Arap ülkelerinin ve Birleşmiş Milletler (BM) temsilcilerinin bize doğrudan veya dolaylı olarak müdahale etmememizi söylemesi hiçbir etki oluşturmayacaktır. Hizbullah görevlerini çok iyi biliyor. Biz tamamen hazırız” dedi. Hizbullah’ın planlarına ilişkin konuşan Kasım, “Eylem zamanı geldiğinde planımız dahilinde çatışmalara katılacak ve onu gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

"HER İHTİMAL DÜŞÜNÜLEBİLİR"

Öte yandan, Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah, bugün Lübnan’ı ziyaret eden İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile bir araya gelmiş, İsrail'in Gazze'ye yönelik devam eden saldırılarının bölgeyi tehdit ettiğini belirterek "Siyonist rejim cinayetlerine devam ederse her ihtimal düşünülebilir" ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz