Erdoğan: 'Batı Ölen Müslümanları Görmüyor."

Erdoğan, Milli Türk Talebe Birliği Genel Kuruluna katıldı. Erdoğan, İsrail'in Gazze saldırılarına ilişkin konuştu.

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Türk Talebe Birliği Genel Kuruluna katıldı. Erdoğan, İsrail'in Gazze saldırılarına ilişkin konuştu. Erdoğan, "Batı sadece Hamas diyor, ölen Müslümanları görmüyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Türk Talebe Birliği 62. Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulunuyor.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Milli Türk Talebe Birliğimizin 62. Genel Kurulu'nun hayırlara vesile olmasını Allah'tan diliyorum. Kuruluşundan bugüne Milli Türk Talebe Birliğimizin çatısı altında görev alan, hizmet veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Bugün de aynı kutlu mücadeleyi sürdüren kardeşlerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Genel kurulumuzda hizmet bayrağını devralacak olan kardeşlerime rabbimden başarılar diliyorum.

Türkçe hassasiyetinden Bulgaristan'daki Türk mezarların tahribine karşı çıkmaya, Hatay'ın anavatana katılmasından Sovyet tehdidi ile mücadeleye, Kıbrıs meselesini sahiplenmekten Doğu Türkistan ve Kerkük'teki gelişmelere, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması davasından Büyük Türkiye Vizyonuna kadar gerçekten çok geniş bir yelpazede bunun örneklerini görmek mümkündür. Biz de gençlik yıllarımızda bu çatı altında pek çok faaliyete katıldık. Pek çok kültür ve sanat programında bir fiil yer aldık. Fakir de burada tesisler müdürlüğü yaptı, kültür müdürlüğü yaptı ve özellikle de üstadımızın jübilesi ile alakalı burada bir seçim yapıldı. Bu koltuklar o zaman yoktu. Tahta koltuklar ve iki arkadaş finale kaldık. Bir arkadaşım o kendine göre çok uzunca bir üstadın takdimine hazırladı. Ben de şöyle bir A4'ün yarısı kadar bir takdim hazırladım. Tabi üstadımızın bazı ifadeleri çok ağırdı. Diğer arkadaşıma onu yaptırmadı. Görevi fakire verdi. Jübilesini spor sergi sarayında yapıyoruz. Yani bugünkü Harbiye'de bulunan salonun yerinde spor sergi sarayı vardı. İstanbul'un en büyük spor salonu orasıydı. Trübünler çöktü muhteşem bir katılım ve üstadımızın orada başlayan o jübile serüvenini İzmir, Ankara devam ettirdik. Böyle bir süreç söz konusu. Ayasofya'yı konuşuyoruz hep. Üstadımız orada 'Ayasofya açılacak hem de nasıl açılacak' diyerek o günden işaret fişeğini yaktı. Ayasofya'yı açmak bizlere nasip oldu. 

Tüm gençlerimizden istirhamım aman ha şu kucaklayıcılığı tavrınızı kaybetmeyin. Hep birlikte Türkiye olacağız.

"YATIYORLAR KALKIYORLAR DEDİKLERİ TEK ŞEY HAMAS"

İsrail-Filistin olayını hep beraber görüyoruz. Yanlışlarımız, eksiklerimiz var. Tüm haçlı yapı bir arada.

Karşılıklı adım atılmazsa olmaz. Dik duracağız, bundan taviz vermeyeceğiz. Bütün Batı dünyası, haçlı emperyalist yapı bir arada. Dün akşamki (Almanya) ziyaretimde de ne yazık ki bunları gördüm. Cumhurbaşkanında da bunu gördüm. Batı sadece Hamas diyor, ölen Müslümanları görmüyor. 

Yatıyorlar kalkıyorlar söyledikleri şey Hamas da Hamas. Tabi kendilerine şunu söyledim. 13 bin kadın, çocuk, yaşlı İsrail tarafından öldürüldü. Bunu niye konuşmuyorsunuz? Ne olursa olsun dik duracağız, bundan taviz veremeyiz. 

Ülkemiz adeta bir ateş çemberiyle çevrilidir. Haçlı-Hilal anlayışı bitmiş değil. O aynen devam ediyor. Bu ateş çemberini yakanların tek bir gayesi vardır. Türkiye'nin hedeflerinin önüne geçmektir ama müsaade etmeyeceğiz. Bu topraklar derken geniş manada gönül coğrafyamızdır. 

Her kim Suriye'den, Irak'tan, Karabağ'dan Libya'dan Kudüs'ten bize ne diyorsa büyük Türkiye yürüyüşüne çelme takıyordur. 

Türkiye mutlaka güçlü olmak zorundadır. Suriye darmadağın, Irak kırılgan, Libya bütünlüğünü hala sağlayamadı. İsrail bölgedeki her devleti tahrik eder hale geldi, içi gücü bu. İslam ülkeleri maalesef Kudüs meselesi gibi durumlarda bile güçlü duruş sergileyemiyor. Türkiye dayanışma sergilemek için çalışıyor.

Üzüntüyle ifade etmem gerekir ki Gazze meselesinde güç birliği oluşturamadık. Batılı ülkelerin yönetimleri İsrail'in esiri olmuş durumda.

Parlamentomuzda bir siyasi partinin genel başkanı aynen Netanyahu gibi konuşuyor. Bu parlamentonun altında Netanyahu gibi konuşan olamaz olmamalıdır. İsrail bir terör devletidir. Netanyahu'nun eceli yakındır. Zalimlerin hak ettikleri cezaları almaları şarttır. Her bozuk düzen gibi bu düzenin de değişmesi kaçınılmazdır. Zulme karşı duruşumuzu dilimizle ifade ediyoruz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz