Emrullah Erdinç, Eylül Öztürk’e Meydan Okudu!

Fenomen Eylül Öztürk, bir süredir kendisiyle ilgili haberler yapan gazeteci Emrullah Erdinç'i hedef almış ve ‘tazminat davası’ ile gözdağı vermişti.

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Hakkında soruşturma başlatılarak mal varlığına el konulan fenomen Eylül Öztürk, bir süredir kendisiyle ilgili haberler yapan gazeteci Emrullah Erdinç'i hedef almış ve ‘tazminat davası’ ile gözdağı vermişti. Emrullah Erdinç, konu ile ilgili sessizliğini bozdu ve meydan okudu…

Engin ve Dilan Polat'ın tutuklanmasının ardından gözler onlarla fotoğraf çektiren fenomenlere çevrilmiş ve hepsi hakkında soruşturma başlatılarak mal varlıklarına el konulmuştu.

Fenomenler arasında bulunan ve bir süredir yurt dışında yaşayan Eylül Öztürk, hakkındaki birçok iddiada bulunan Emrullah Erdinç'e gözdağı vererek hayatının en büyük tazminat davasını açacağını söylemişti. Konu ile ilgili sessizliğini bozan Emrullah Erdinç ise meydan okudu.

“GEL KARDEŞİM DEVLETİN ŞEFKATLİ KOLLARINA BIRAK KENDİNİ…”

“Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkma gibi bir huyu vardır” ifadelerini kullanan Emrullah Erdinç, “Hayatınızdan 5 dakika çalacağım” diyerek meydan okudu:

“Eylül Hanım, ben size cevaben bir video çektim zaten ve sorular sordum, cevaplarını alamadım. Merak etmeyin yine cevap vereceğim ama sizi değil izleyenleri önemsediğim için cevap vereceğim.

Madem hukuka bu kadar güveniyorsunuz, devleti bu kadar düşünüyorsunuz bırakın Emrullah Erdinç’i sizi devletin Cumhuriyet Savcısı çağırmış, güvendiğiniz hukuk önünde verin ifadenizi de devleti küçük göstermeyin.

Gel kardeşim devletin şefkatli kollarına bırak kendini. Benimle hesaplaşırsın, ders kitaplarına da koydurursun adımı. Önce ifadeni bir dosyaya koydur, sonra benim adımı istediğin yere koydur.

Devleti ben aciz göstermeye çalışmama, göstermeye tenezzül edenin de her zaman, her kim olursa olsun karşısında olurum. Ve rica ediyorum bana hemen dava açın, peşinde olduğunuz maddi kaybınızı mahkemeler tespit etsin de görelim.

Söyleyeceklerim ve cevabım elbette bu kadar değil. Bunun için bir video yayınlayacağım.”

GÖZDAĞI VERMİŞTİ

Eylül Öztürk, Instagram hesabından peş peşe videolar yayınlayarak Emrullah Erdinç’e gözdağı vermişti.

Daha önce yayınladığı videoda Amerika'da evleri nasıl aldığını bir çocuğa anlatır gibi anlattığını söyleyen fenomen, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Buyurun sayın araştırmacı gazeteci Emrullah Erdinç. Bir ilkokul çocuğuna anlatır gibi anlatmıştım oysa ki. Tam 13 gün önce. Ama siz hala ısrarla hem kamuoyunu hem de insanları yanıltmaya devam ediyorsunuz. Hala ısrarla kanal kanal gezip insanları aldatmaya devam ediyorsunuz göz göre göre. Devleti aciz göstermeye çalışmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz? Türk bankasından Amerika'daki bankaya yolladım paraları. Dekontlarım da var. Devlet zaten benim yaptığım harcamaları bir tıkla görebiliyor. Bu paraları çıkartırken hesabını veriyorsunuz zaten."

"HUKUK ÖNÜNDE HEPSİNİN BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ"

"Televizyon televizyon gezip ısrarla kamuoyunu yanılttınız. '10 milyon lira sermayeyle şirket kurdunuz' dediler olmadı, '4 milyon lirayla şirket kurdular' dediniz olmadı, '24 tane ev almış ve başkalarının üstüne geçirmiş' dediniz yine olmadı. Hepsini de kamuoyuna açık bir şekilde ispatladım. Sizin gibi telefon ekranına bakarak konuşmadım, belgeleri koydum. Hepsinin belgesini sundum. Uğrattığınız manevi hasarı bir yere koyuyorum o başka bir dava konusu. Benim elimde ispatlanabilir çok büyük bir maddi kayıp var. Hepsinin hukuk önünde bedelini ödeyeceksiniz Emrullah Bey."

"TARİHİMDEKİ EN BÜYÜK TAZMİNAT DAVASINI AÇACAĞIM"

"Olayları artık öyle bir noktaya getirdiniz ki; özel jet hosteslerine kaçak bir şekilde branda taşıttırıp para verdiğine kadar söylediniz. Bütün bir meslek grubunu zan altında bıraktınız. Milyon dolarlık evde yaşadığımı söylediniz. Hepsi belge belge bende var. Emrullah Bey siz ileride okullarda bir gazetecinin ne yapmaması gerektiğiyle ilgili ders olarak okutulacaksınız. Benim size açacağım o dava var ya tarihimde benim açtığım en büyük maddi tazminat davası olacak. Benim de adım Eylül Öztürk ise bana bunları yaşattığınız için bunun hesabını hukuk önünde sizden kuruş kuruş soracağım."


 

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz