Elon Musk'tan Şaşırtan İtiraf!

Çocuk gibi davrandığı bir hesabı daha varmış...

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Eski adı Twitter olan X'in sahibi Elon Musk bir dava ile ilgili ifade verirken herkesi şaşırtan bir itirafta bulundu. Milyarder teknoloji lideri, X'te çocuk gibi davrandığı gizli bir hesap kullandığını itiraf etti.

Twitter'ı milyarlarca dolara satın aldıktan sonra tartışmalar yaratan hamleleri ve şirket yönetimi anlayışı ile sık sık dikkat çeken Elon Musk, bir süredir davalarla gündemde.

Tesla ve SpaceX'ten sonra Twitter'ı da satın olan ünlü iş insanı, platformun adını X olarak değiştirmiş ve yaptığı değişikliklerle sert eleştirilerin hedefi olmuştu. Musk, şimdi de verdiği bir ifade ile dikkat çekiyor. Kendisine karşı açılan davaya ilişkin ifadesinde Musk, sosyal medya sitesinde ana hesabı dışında bazı hesapları kullandığını açıkladı.

İfade sırasında avukat, Musk'tan X'te @ermnmusk, "Elon Test" adı altında başka bir hesap kullanıp kullanmadığını açıklamasını istedi. Geçtiğimiz yıl bazı kullanıcılar, ek hesabın göründüğü X arayüzünün ekran görüntüsünün yayınlanmasının ardından hesabın izini sürüyordu.

ÇOCUK GİBİ DAVRANDIĞI BİR HESABI DAHA VARMIŞ

Söz konusu hesapta geçen yıl "Sonunda 4 Mayıs'ta 3 yaşına gireceğim!" diye bir paylaşım yapılmıştı. 4 Mayıs 2023 aynı zamanda Musk'ın oğlu X AE A-XII'nin üçüncü doğum günüydü. Geçen yıl hesaptan silinen bir başka gönderide de "Keşke gece kulüplerine gidecek yaşta olsaydım. Kulağa çok eğlenceli geliyor" yazıyordu.

Hesabın 500'den az takipçisi var; Musk'ın 180 milyondan fazla takipçisi olan asıl hesabıyla karşılaştırıldığında oldukça düşük.

Musk'a ifade sırasında hesabın ekran görüntüsü gösterildi. Musk 27 Mart'ta verdiği ifadede "Bu hesabı kullanmıyorum. Sanırım kısa bir süre için onu bir test hesabı olarak kullandım" dedi.

Musk, Brody'nin kendisine karşı açtığı dava için ifade vermek zorunda kaldı.

22 yaşındaki Ben Brody, Musk'ın X'te Brody'yi yanlışlıkla iki aşırı sağ grup olan Rose City Milliyetçileri ve Proud Boys arasında çıkan bir Onur Yürüyüşü etkinliğinde kavgaya karışan bir adam olarak tanımlayan gönderileri tanıttığını iddia ederek davayı geçen sonbaharda açmıştı. Brody, Musk'ı itibarına zarar vermekle suçlamış ve ünlü teknoloji liderine 1 milyon dolarlık tazminat davası açmıştı.


 

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz