Dilan Polat'ın 'İntihar Edeceği' İddiasına Avukatından Açıklama!

Polat'ın güçşüz olduğunu, intihar edeceğine dair yapılan manipülasyonlara itibar edilmemesini istedi.

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Vergi kaçırma ve kara para aklama suçlarından tutuklanan Dilan Polat, Eşi Engin Polat'a telefonda intihar edeceğini söylemesi üzerine, Polat'ın avukatı olduğunu belirten Osman Eryiğit'ten iddialara yönelik açıklama geldi. Açıklamada, Polat'ın güçşüz olduğunu, intihar edeceğine dair yapılan manipülasyonlara itibar edilmemesini istedi.

Bir süredir "kara para aklama" ve "vergi kaçırma" suçlarından tutuklanan Dilan Polat’ın, kaldığı cezaevinde intihar edeceği yönündeki iddialara avukatı olduğunu belirten Osman Eryiğit'ten açıklama geldi.

Polat'ın eşiyle yaptığı telefon görüşmesinde "İntihar edeceğim Engin" dediği ve bunun üzerine cezaevi yönetiminin önlem aldığı öne sürülmüştü. Polat çiftinin avukatı olduğunu belirten Osman Eryiğit'ten iddialara yönelik açıklama geldi. Eryiğit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Dilan Polat ile bugün görüştüğünü belirterek, Polat'ın güçşüz olduğunu, intihar edeceğine dair yapılan manipülasyonlara itibar edilmemesini istedi.

Polat'ın bugün kızı ile görüştüğünü söyleyen Eryiğit, görüşmede yüzünün güldüğünü ve durumunun gayet iyi olduğunu ve Polat'ın kızına, 'suçsuz olduğumu biliyorum, sadece bunun anlaşılması için sabırla bekliyorum' dediğini aktardı.

Avukat Eryiğit, Dilan Polat'ın tahliye olması durumunda ise sevenlerinin çok farklı bir Dilan'la karşılaşacağını düşündüğünü ifade etti.

Silivri Cezaevi'nde kalan Dilan Polat'ın son olarak telefonda görüştüğü eşi Engin Polat'a "intihar etmek istiyorum Engin" dediği iddia edilmiş ve bunun üzerine cezaevi yönetiminin önlemleri artırarak Polat'ı cezaevi psikoloğu ile görüştürdüğü öne sürülmüştü.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz