AK Partili Turan'ın Sözlerine Tatlıses'ten Kahkakalı Yanıt!

"Öcalan TRT’ye çıkmadı, TRT Kurdî’ye çıktı"

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasına ilişkin de konuşan AKP'li Bülent Turan, "Öcalan TRT’ye çıkmadı, TRT Kurdî’ye çıktı" açıklaması yeniden gündem oldu.

Terör örgütü PKK'nın İmralı'daki ismi Abdullah Öcalan'ın 23 Haziran 2019'a ilişkin TRT'de çağrı skandalı yaşanmış; TRT Kürtçe kanalı, Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ı ekrana çıkarmıştı.

Osman Öcalan ağabeyi Abdullah Öcalan’ın İstanbul Seçimi çağrısını yenilemişti.

Temmuz 2021'de TRT’te yapılan atamalar nedeniyle TBMM Genel Kurul’da tartışma çıkmış; konuya ilişkin konuşan İYİ Partili Lütfü Türkkan, "Düne kadar vatan haini Öcalan’a karşı ve kalleşler sürüsü PKK’ye karşı methiyeler düzen Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan da sayenizde yönetim kurulu üyesi olarak atanmış. Anlaşılıyor ki önümüzdeki dönemde TRT, çözüm sürecinin borazanı haline gelecek. Bu tehlikeli zihniyet, Osman Öcalan’a TRT’de yemek programı sundurursa hiç şaşırmayın” demişti.

"TRT Kurdî’ye çıktı"

Türkkan'a yanıt veren AKP'li Bülent Turan'ın ise kırmızı bültenle aranan PKK'nın eski yöneticilerinden olan ve binlerce asker, sivilin ölümünden sorumlu olan Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasına ilişkin "Öcalan TRT’ye çıkmadı, TRT Kurdî’ye çıktı" ifadeleri Meclis'te kahkaha tuhanı kopmuş; Bülent Turan "Hiç komik değil..." demişti. 

Turan'ın açıklamalarına İbrahim Tatlıses'in kahkahayla yanıt verdiği video sosyal medyada gündem oldu.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz