530 Milyon Liralık Lüks Araç Vurgunu!

Ticaret Bakanlığı, 358 adet lüks aracın sahte faturalarla ülkeye sokulduğunu tespit etti.

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Ticaret Bakanlığı, 358 adet lüks aracın sahte faturalarla ülkeye sokulduğunu tespit etti. Piyasa değerinin 530 milyon lira olduğu açıklanan araçlarla ilgili olarak olaya karışan firma ve kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulduğu ve araçlara el konulmasının talep edildiği açıklandı.

Ticaret Bakanlığı, lüks araç ithalatında piyasada haksız ticari avantaj elde etmek isteyenlere yönelik denetimlerini sürdürüyor.

Bakanlık bu çerçevede yapılan denetimlerde, 358 adet lüks aracın Türkiye’ye sahte faturalarla sokulduğunu belirledi. Yapılan açıklamada araçların piyasa değerinin 530 milyon lira olduğu belirtildi.

ARAÇLARA EL KONULMASI İSTENDİ

Bakanlık, söz konusu olaya karışan firma ve kişiler hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Ayrıca bu araçlara el konulması talep edildi.

"DENETİMLER SÜRECEK"

Yapılan açıklamada, “Bakanlığımız lüks otomobil ithalatlarındaki ihlallerin yüm yönleriyle ortaya çıkarılması, yapılan usulsüzlükler ile haksız rekabet oluşturan eylemlerin engellenmesi amacıyla gözetim ve denetim faaliyetlerini sürdürmekte olup, kamu maliyesinin haklarının korunması ve gümrük mevzuatına uygun şekilde işlem yapılması için gerekli tüm tedbirleri almaya kararlılıklar devam edecektir.” denildi.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz